00 kč

Jak osvětlit správně váš obývák? Jeden dobrý návrh od Searchlight

Jak osvětlit správně váš obývák? Jeden dobrý návrh od Searchlight

Osvětlení obývacího pokoje je pro nás velmi důležité, vždyť tato místnost je epicentrem našeho domova, tu vítáme hosty, kamarádů, členy rodiny. Proto je důležité klást důraz na osvětlení této místnosti, abychom vytvořili tu správnou atmosféru našeho domova.

Při návrhu interiéru musíme dbát o to, kam uložíme nábytek, často sedací souprava se dostane na střed v místnosti, v tomto případě víme uložit stojanová svítidla do rohů, kterými zajistíme správné osvětlení koutů. Při plánování je důležitý fakt, kam umístit zásuvky. Dobré řešení je uložit stolní lampu na komodu za gaučem. Když chceme dosáhnout příjemnou náladu teplého domova, vyberme si solidní stolní lampu. S čím dokážeme dosáhnout skvělé světelné efekty.

http://www.elampa.cz/vyhledavani?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=eu7935bc&submit_search

V případě, že jsme naplánovali umístit sedací soupravu ke stěně, tehdy dobrým nápadem je namontovat nástěnnou lampu, která nám dodá více světla. Toto svítidlo zajistí dostatečné světlo z hora. Počítejme is parametry sedačky, abychom věděli z obou stran správně umístit svítidla. Symetrie je příjemná iz estetického hlediska. Optimální výška na přichycení svítidla je 130cm.

http://www.elampa.cz/vyhledavani?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=2032-2ab&submit_search

Vytvoření příjemného světelného efektu

Vytvořením vzrušujícího efektu v obývacím pokoji, je osvědčená metoda konkrétne osvětlit danou část, zda předmět v místnosti. Osvětlit - vyzvednout předměty v místnosti umíme s pomocí spot svítidly nebo s bodovými svítidly, s tím dokážeme zvýraznit například hrany krbu, dekorační předměty či rostliny. Pozor! Přímé osvětlení monitoru, televizoru může být chybné, dosáhnete tím opačný efekt, tedy nedělejme to!

http://www.elampa.cz/vyhledavani?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=7491&submit_search

Užitečné rady

Při tvoření a plánování svítidel v obývacím pokoji, mějme před očima styl a barvu nábytku.

Raději použijme méně větších svítidel, než mnoho menších.

Když nemáme možnost namontovat zabudované svítidla do stropu, tak připojme do zásuvky stojanové lampy. I takovýmto způsobem lze dosáhnout ten správný efekt.

http://www.elampa.cz/vyhledavani?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=eu9969SS&submit_search

Velmi dobrým řešením může být i použití regulovatelného světelného zdroje, s touto metodou dosáhneme harmonické osvětlení v místnosti. Pozor, úsporné a LED žárovky nejsou regulovatelné. Ale jsou již LED žárovky, které z technického hlediska snášejí regulovatelnost. V opačném případě životnost těchto světelných zdrojů klesne.