00 kč

Použijte nájezdové svítidla kolem Vašeho domu

Nejčastěji ve veřejných prostranstvích, v parcích se setkáte s nájezdovými svítidly zabudovanými do země. Mají několik praktické výhody: šetří místo, předejdete možných úrazů, je to jistota vůči vandalům nakolik nástěnná nebo stojací svítidla nejednou se stanou terčem vandalismu. Toto řešení nemusí být typické pouze pro veřejné osvětlení, můžete je mít i doma kolem domu, zabudované do chodníků či do tráví cestou až ke zahradnímu domku.

Neváhejte využít tuto metodu na vlastním nádvoří a v zahradě. Nájezdové svítidla mohou být použity i na vjezdové cestě či chodníku. Takže Vám zjednoduší noční provoz, orientaci ve dvoře. Kromě toho, v trávníku uložené nájezdové svítidla Vám výborně posvítí stromy, keře a jiné rostliny, dosáhnete dekorativní osvětlenou noční zahradu, oči si můžete pokochat na té noční kráse. Zdola osvětlený dekorativní plot nebo zeď také dobře ukáže, využijte toto všestranné osvětlení kolem domu, neprohloupíte!

Jak jsme uvedli tyto nájezdové svítidla mají mnohé výhody. Znamená to praktické řešení, prostorově úsporné a výrazně usnadňuje sečení tráví. Přitom jsou estetické, protože rozptylují světlo zdola nahoru.

Jak si vhodně vybrat to správné nájezdové osvětlení?

- Pokud potřebujete osvětlení do betonu zabudované -chodníky, nájezdové cesty- tak navrhujeme použít méně výkonné LED světelné zdroje, které jsou navíc úsporné a mají delší životnost.

- Pokud potřebujete zahradní vegetaci osvětlit nebo oplocení, tak navrhujeme používat jasnější halogenové žárovky.

Co je důležité!

Při výběru nájezdového osvětlení třeba  vzít v úvahu, že tato elektrická zařízení budou používány venku, to znamená že budou vystaveny povětrnostním vlivům! Takže vybrat si musíte svítidlo s minimálním krytím IP67 nebo vyšším ochranním krytím.

Pokud již máte přesný plán přesně stanoveno, kde chcete vytvořit osvětlení, můžete začít instalací. Odbornou instalaci si žádejte od elektrikáře! Obvykle zápustná svítidla se upevňují do chodníků v krabičce, která je zabetonovaná a pod ní musíte vytvořit vrstvu štěrku. Vrstva štěrku je nezbytná pro budoucí odvodnění. V důsledku nesprávné instalace, se svítidla snadno poškodí, tehdy ztratíte záruku poskytovanou výrobcem. Toto řešení nepoužívejte v případě nízko položených oblastech, kde voda stojí po vydatném dešti.


Prohlédněte si naši nabídku nájezdových svítidel a zvolte si toto vynikající a praktické osvětlení kolem Vašeho domu, více na www.elampa.cz!